This job posting isn't available in all website languages

Quality Specialist / Skanska Residential

SKA000AG2 Requisition #
Sign Up for Job Alerts

We are looking for a person, who will support Skanska Residential within quality assurance and will implement right standards during the guarantee period of Skanska Residential Projects.

Specific responsibilities:

As  Quality Specialist, you will be responsible for registration of warranty claims, verification and monitoring the status of execution. You will be the first contact to our clients for repairs in their apartments, you will also take active role in coordinating companies responsible for repairs. You will coordinate quality assurance together with Skanska Construction, the general contractor. Your main responsibility will aim to provide effective and up to date process of repairs within the guarantee period.

Profile / requirements:

We are looking for qualified specialist with at least 2 years of experience from residential development and/or construction preferably in guarantee team. The experience in facility management will be treated as additional advantage. You are the perfect Candidate for us if you are very well organized and you are ready to work for large groups of clients keeping the right standard of relations. You are a result driven and engaged person. You are able to communicate and cooperate with different people showing emotional maturity. You are motivated by personal responsibility and internal values. You are proficient in computer literacy, your English is good.

You can gain:
  • An opportunity to gain unique experience and knowledge
  • Work in a team responsible for the implementation of effective solutions
  • A guarantee of  investment in your development

Where will be your workplace?
Warsaw

Kandydacie: Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez  Skanska Residential Development Poland sp. z o.o. (Skanska), z którą możesz kontaktować się: pod adresem do korespondencji Al. „Solidarności” 173, 00-877 Warszawa  lub bezpośrednio z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem mailowym: odo_spp@skanska.pl
Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa pracy wyłącznie w celu przeprowadzenia danej rekrutacji. Prosimy o wyrażenie przez Ciebie zgody na przetwarzanie przesłanych danych, która powinna brzmieć następująco: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu rekrutacyjnym na niniejsze stanowisko przez Skanska Residential Development Poland sp. z o.o.”.

Jeżeli nie wyrazisz zgody w swoim CV lub liście motywacyjnym, poprosimy Cię o jej uzupełnienie na rozmowie kwalifikacyjnej lub o dostarczenie nowych dokumentów aplikacyjnych niezawierających informacji objętych przepisami prawa pracy.
Twoje dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu przeprowadzenia rekrutacji:
  1. na niniejsze stanowisko, lecz nie dłużej niż przez trzy miesiące, na wypadek, gdybyśmy musieli powtórzyć rekrutację;
  2. na inne, podobne stanowiska w Skanska przez okres 1 roku, jeżeli wyrazisz nam zgodę na umieszczenie Twoich danych w naszej bazie kandydatów do pracy: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w moim CV dla celów przyszłych rekrutacji w Skanska Residential Development Poland sp. z o.o. "
W dalszym etapie rekrutacji możesz zostać poproszony o przedstawienie swojego portfolio, wykonanie testów/kazusów merytorycznych, przekazanie próbki Twojej pracy, wykonanie testów osobowościowych, analitycznego myślenia, językowych oraz o uczestnictwo w diagnozie potencjału menadżerskiego.
W każdej chwili możesz cofnąć wyrażone zgody, wysyłając e-mail na adres: odo_spp@skanska.pl lub przez portal Talent. Masz również prawo do dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz przeniesienia. Pełną informację o wszystkich przysługujących Ci prawach uzyskasz https://www.skanska.pl/o-skanska/kariera/ochronadanychwrekrutacji/skanska-residential-development-poland-sp.-z-o.o.2/obowiazek-informacyjny-wobec-pracownikow-zatrudnionych-na-umowe-o-prace/.
Employee sign-in

Previous job searches

Register your interest

Did not find a job you were looking for? Create a profile to submit your CV/Resume and register your employment interests.

My profile and submissions

Increase your visibility by updating your profile and track your submissions.

Go to profile
Please try again.

Oops!

Either there was a problem on our end with the action you just performed, or we are currently having technical difficulties with our system. Please try again later.