This job posting isn't available in all website languages
Project Management
SKA000CIG Requisition #
Sign Up for Job Alerts

Working with us, you will have a chance to:

  • Coordinate and supervise the construction work execution according to our standards, be responsible for organizing the construction site infrastructure
  • Work closely and report to Project Manager or Project Director
  • Take part in investment process during it lifecycle and support Project Manager or Project Director in project realization within budget, cost control, building relations with clients, subcontractors and predetermined schedule
  • Be responsible for project documentation by making sure that it is updated, complete and of good quality
  • Work with municipal agencies and subcontractors, coordinate the work of inspectors and monitor the quality of construction works
  • Manage architects and designers involved in the process
  • Take part in negotiations and select key subcontractors with Skanska SA
  • Coordinate fit-outs for Tenants and support Leasing Team on everyday basis
  • Work with CoE Team on green certification of our office spaces. Make sure that H&S standards are on the highest level. What’s more, placemaking and innovation are our focus so we always leave room for improvement in these areas.

You are a perfect candidate if you:

  • Have at least 5 years of experience in related field
  • Have a university degree in the fields like Civil Engineering, Architecture etc.
  • Are fluent in both oral and written English
  • Have a great problem solving approach
  • Can easily build and sustain positive relations with clients and subcontractor
  • Have knowledge of the construction process, investment process, budgeting and legal regulations
  • Are a team player with strong communication skills, analytical acumen and organizational excellence

You can gain:

  • Professional experience in one of leading commercial development companies
  • Development of your skills and technical knowledge
  • An opportunity to learn from experts from Skanska global network
  • Collaborate in an open culture where sound values and dedicated people come together for greater results

Place of work:
Warszawa

Kandydacie, Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Skanska Property Poland Sp. z o.o. w Warszawie, z która możesz kontaktować się pod adresem do korespondencji: Al. „Solidarności” 173, 00-877 Warszawa lub bezpośrednio z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem mailowym: odo_spp@skanska.pl

Twoje dane osobowe, o których podanie prosimy Cię w treści ogłoszenia, będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa pracy. Jeżeli zdecydujesz się przekazać nam dodatkowe informacje o sobie, dane te będą przetwarzane na podstawie odrębnej, wyrażonej przez Ciebie zgody, która powinna brzmieć następująco: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym zgłoszeniu rekrutacyjnym w celach rekrutacyjnych Skanska Property Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie." Jeżeli zapomnisz jej wyrazić w swoim CV lub liście motywacyjnym, poprosimy Cię o jej uzupełnienie na rozmowie kwalifikacyjnej lub o dostarczenie nowych dokumentów aplikacyjnych niezawierających dodatkowych informacji. Twoje dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu przeprowadzenia rekrutacji:

1.na niniejsze stanowisko, lecz nie dłużej niż przez trzy miesiące po wyborze pierwszego kandydata, na wypadek, gdybyśmy musieli powtórzyć rekrutację;

2.na inne, podobne stanowiska w Skanska Property Poland Sp. z o.o.  przez okres 1 roku, jeżeli wyrazisz zgodę na umieszczenie Twoich danych w naszej bazie kandydatów do pracy: "Chcę, aby Skanska Property Poland Sp. z o.o. umieściła moje zgłoszenie  w bazie kandydatów do pracy w Skanska Property Poland Sp. z o.o. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w moim CV dla celów przyszłych rekrutacji Skanska Property Poland Sp. z o.o. "

W dalszym etapie rekrutacji możesz zostać poproszony o przedstawienie swojego portfolio, wykonanie testów/kazusów merytorycznych, przekazanie próbki Twojej pracy, wykonanie testów językowych oraz o uczestnictwo w diagnozie potencjału menadżerskiego.

W każdej chwili możesz cofnąć wyrażone zgody, wysyłając e-mail na adres: odo_spp@skanska.pl lub usunąć je samodzielnie z systemu rekrutacyjnego Skanska Recruit. Masz również prawo do dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz przeniesienia. Pełną informację o wszystkich przysługujących Ci prawach uzyskasz (tutaj)

Employee sign-in

Previous job searches

Register your interest

Did not find a job you were looking for? Create a profile to submit your CV/Resume and register your employment interests.

My profile and submissions

Increase your visibility by updating your profile and track your submissions.

Go to profile